İSTANBUL (AA) - Grundig, ilk deneyim mağazasını Cumhuriyet'in 100. yıldönümünde tüketicileriyle buluşturdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Grundig, ilk deneyim mağazasını İstanbul Marmara Park AVM'deki MediaMarkt'ta açtı.

Cumhuriyet'in 100. yıldönümüde kapılarını açan Grundig mağazası, 87 metrekarelik bir deneyim alanında, elektronik, beyaz eşya, küçük ev aletleri kategorilerindeki en yeni teknoloji ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor.

Grundig'in sürdürülebilir yaşam biçimlerine ilham vermek üzere tasarladığı deneyim alanında, markanın, sepet aksesuarları deniz kabuğu bazlı bioplastik kullanılarak üretilen bulaşık makinesi gibi çevre dostu ürün ve teknolojileri yer alıyor.

Grundig mağazasının logosu da geri dönüşüm konusundaki farkındalığı artırmayı hedefleyen Back2Life Atölyesi'nde atık malzemelerle hazırlandı. Arçelik'in bu yıl çalışmalarına başlayan sürdürülebilir sanat atölyesi Back2Life'ta, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Tesislerinden çıkan malzemelerle tasarımlar yapılıyor.

Türkiye'de sürdürülebilirlik alanında geniş çapta iletişim yapan "ilk marka" olan Grundig, gıda israfından iklim krizine, denizlerde plastiksiz yaşama kadar birçok konuda toplumda bilinç yaratmayı amaç ediniyor.

Ev elektroniği kategorisinde en geniş ürün yelpazesine sahip olan Avrupalı marka olma özelliğini taşıyan Grundig, 2017'de başlattığı "Ruhun Doysun" projesiyle de sürdürülebilir bir yaşam tarzı için farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Makine ihracatı ilk 5 ayda 11,7 milyar dolar oldu Makine ihracatı ilk 5 ayda 11,7 milyar dolar oldu

MediaMarkt Lighthouse Grundig mağazasında tüketiciler, Grundig'in doğaya saygılı yenilikçi ürün ve teknolojilerini Ar-Ge sürecinden başlayarak tanıma ve deneme fırsatı bulacak.

Kaynak: aa