ASTANA (AA) - Kazakistan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Astana'da gerçekleşen TDT Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi sonrası ödül töreni düzenlendi.

  • TDT Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi'nin Astana Bildirisi kabul edildi
  • Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Konseyi 10. Zirvesi başladı

Törende Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev tarafından Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev'e Türk dünyası birliğinin güçlendirilmesine önemli katkılarından dolayı "Türk Dünyası Yüksek Nişanı"nı takdim edildi.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev de yaptığı teşekkür konuşmasında, "Bu ödülü, gerçek kardeşlik bağları temelinde yeniden büyüyen yakın dostluğumuzun ve işbirliğimizin bir simgesi olarak görüyorum." dedi.

Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanındığı Lozan Barış Antlaşması 101 yaşında Türkiye'nin bağımsız ve egemen bir devlet olarak tanındığı Lozan Barış Antlaşması 101 yaşında

Cumhurbaşkanlığı Saray Akorda'daki törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Türkmenistan'ın Halk Maslahatı Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban da katıldı.


Muhabir: Meiramgul Kussainova

Kaynak: aa